Skąd czerpać siłę


Zdawało ci sie kiedykolwiek, że jesteś na samej granicy psychicznego wyczerpania? Zdarzyło ci się myśleć, że nie masz już sił? Powiem ci, jak możesz realizować cele, unikając przykrego stanu wyczerpania.

Jeśli chcesz sam zaprojektować swoje życie, prawdopodobnie będziesz potrzebował do tego dużo energii. Dlatego powinieneś nieustannie, aktywnie poszukiwać nowych źródeł i budować swoje zaplecze energetyczne.

Musisz otaczać się pozytywną mocą i nauczyć się korzystać z niej dla wspierania realizacji swoich życiowych projektów. Pamiętaj, że ty sam jesteś swoim najpotężniejszym źródłem mocy. Twoja wewnętrzna radość i satysfakcja to prawdziwe generatory energii.

To nie fikcja. Chodzi o energię motywacyjną, czyli taką, która sprawia, że podejmujemy działanie.


Oto lista energetycznych dopalaczy i energetycznych wampirów. Posługuj się nią mądrze i żyj tak, żeby przede wszystkim starczyło ci energii na spełnianie własnych marzeń.Energetyczne dopalacze :1. ty sam, realizując swój potencjał

2. praca, którą kochasz

3. przyjaciele optymiści

4. rodzina, która bezinteresownie wspiera twoje marzenia

5. szczęśliwy partner, któremu wystarczasz taki jaki jesteś

6. światło i ciepło

7. dobre codzienne nawyki (w pierwszej kolejności zrób zawsze to, co wydaje się najtrudniejsze; nie zajmuj się drobiazgami, odkładając rzeczy naprawdę ważne na później)

8. samodoskonalenie (uczenie się nowych rzeczy, ciekawość świata)

9. taniec i śpiew (choćby samemu w domu)

10. nowe marzenia


To wszystko na pewno doda ci skrzydeł. Ale warto znać również tę drugą listę, żeby wiedzieć czego unikać.Energetyczne wampiry :1. ty sam, żyjąc wbrew sobie

2. praca, w którą nie umiesz się zaangażować

3. przyjaciele pesymiści (pesymizm jest zaraźliwy)

4. złośliwi albo roszczeniowi znajomi

5. wścibscy sąsiedzi

6. rodzina, która dopinguje cię, kiedy biegniesz tam gdzie chcą

7. sfrustrowany partner, który próbuje cię zmienić

8. brak słońca

9. obrażanie się na ludzi, którzy mają odwagę żyć tak, jak ty chciałbyś żyć

10. zazdrość

11. gniew

12. izolowanie się od świata


To wszystko na pewno pociągnie cię na dno.


Zauważ, że to ty sam możesz być dla siebie największym źródłem energii, albo swoim największym energetycznym złodziejem. Dlatego związek z samym sobą jest tak ważny. Masz potencjał do tego, żeby być dla siebie najlepszym przyjacielem, ale również do tego, by być swoim najgorszym wrogiem.