Co to jest wsparcie ?


Wspierać, to nie znaczy dopingować człowieka, kiedy robi to, co uważamy za słuszne. Wspierać, znaczy być dla kogoś dostępnym niezależnie od tego czy robi to, co uważamy za słuszne czy nie.

Z definicji więc wspieramy cudze inicjatywy a nie swoje. Jeśli dopingujemy kogoś do tego, by realizował w swoim życiu nasze inicjatywy to nie wspieramy, tylko... manipulujemy. Tak się nie robi.

Pamiętaj : prawdziwe wsparcie jest zawsze bezinteresowne.

Dlaczego pesymiści nie umieją wspierać

Wspierać, to znaczy dodawać energii do realizacji celów. Szczerze i bezinteresownie zrobią to tylko ci, którzy potrafią to samo zrobić dla siebie....czyli optymiści. Oni naprawdę wierzą, że ci się uda. Pesymista nie widzi możliwości, tylko zagrożenia i ma tendencję do podcinania skrzydeł nowym inicjatywom. Będzie próbował cię zniechęcić.

Pamiętaj : Jeśli pesymista przekonuje, że ci się uda to sam nie wierzy w to co mówi. Okłamuje siebie i ciebie, czyli manipuluje sytuacją. Może chce, żebyś bardziej go lubił? A może mówi po prostu to, co według siebie powinien powiedzieć, żeby nie poczuć się gorzej na swój temat?

Jedno jest pewne: bezinteresownie wspierać potrafią tylko optymiści.

To nie są zawody. Wspierajmy się!

Dlaczego wyścig szczurów to ściema.

Wyścig zakłada, że:

1. wszyscy biegniemy w tym samym kierunku

2. na mecie czeka nagroda dla zwycięzcy

3. zwycięzca może być tylko jeden

Wszystkie trzy założenia są błędne. Po pierwsze : każdy z nas chce czegoś innego, więc powinniśmy biec każdy w swoim kierunku.

Po drugie : na wspólnej mecie zwycięzcę czeka tylko wielkie rozczarowanie. Prawdziwym zwycięzcą będzie ten, który biegnie w swoim tempie i w swoim kierunku.

Po trzecie : nie musimy się z nikim ścigać. Na świecie jest dość miejsca, żebyśmy wszyscy mogli spełniać swoje marzenia. Zwycięzcą jest każdy, kto nauczył się żyć po swojemu.

Pamiętaj : cudzy sukces nie umniejsza twojego. Dlatego nie przeszkadzajmy sobie. Wspierajmy się nawzajem. Jeśli czujesz satysfakcję z przeszkadzania innym w ich samorealizacji, nie starczy ci energii by realizować siebie. Skup się na własnym życiu.

Nie trać energii na to, by podkładać innym nogi. Naprawdę, to, że kogoś przewrócisz nie sprawi, że staniesz się wyższy. I nie obrażaj się na tych, którzy żyją tak, jak ty chciałbyś żyć. Ucz się od nich.


Niech motywacyjna moc będzie z tobą!