Nie wierz w mity


Mit 1

Potrzebujesz kogoś, kto da ci szczęście

Nie! Jeśli nie jesteś szczęśliwy sam ze sobą, nie będziesz szczęśliwy z nikim. Szczęścia uczymy się w samotności. Dopiero potem idziemy szukać partnera, który jest tak szczęśliwy jak my. W ten spsób stworzymy szczęśliwy związek.

Pamiętaj : dochodzenie do szczęścia to podróż, którą każdy musi odbyć sam.

Mit 2

Jeśli okażesz słabość to znaczy, że jesteś słaby

Nie! Tak mówią ludzie, którzy panicznie boją się popełnić błąd. Ich problemem jest powierzchowność. To znaczy, że tylko na zewnątrz wydają się silni. W środku panuje kompletny bałagan. Zupełnie, jak w dziecinnym pokoju, do którego nikt dawno nie zaglądał.

Najważniejsze jest właśnie popełnianie błędów i ciągłe trenowanie zbierania się z powrotem do kupy. Dlatego popełniaj błędy, pokazuj słabości, rozsypuj się i przewracaj. A potem wychodź z opałów, zbieraj się i wstawaj. Trening to jedyny sposób na to, żeby stawać się coraz silniejszym. Wkrótce przestaniesz bać się życia a cały świat stanie się twoją strefą komfortu.

Mit 3

Ludzie dzielą się na dobrych i złych

Nie! Nie ma ludzi dobrych czy złych. Są tylko dobre i złe zachowania. Każdy z nas ma swoją ciemną i jasną stronę. Przyznanie się przed sobą do ciemnej strony sprawia, że zyskujemy nad nią kontrolę i stajemy się lepsi.

Samoświadomość pomaga blokować niekontrolowane złe zachowania

Mit 4

Robić coś dla kogoś jest szlachetniej niż robić coś dla siebie

Nie! Gdyby każdy człowiek zadbał o to, by mieć życie jakiego pragnie, świat byłby szczęśliwym miejscem. Tymczasem wielu nieszczęśliwych ludzi odwraca swoją uwagę od własnych problemów, kierując ją na problemy cudze. To sprawia, że przez chwilę czują się lepiej, ale nie pomagają w ten sposób ani innym ani sobie.

Pamiętaj: smutku nie wyleczy się smutkiem. Człowiek nieszczęśliwy nie pomoże nikomu stać się szczęśliwszym. Najpierw musi zadbać o siebie a dopiero potem o innych.

Klucz do budowania zdrowych relacji z innymi : dla wszystkich bądź dobry, dla bliskich lepszy, dla siebie najlepszy. Ludzie kochają tych, którzy kochają siebie.

Mit 5

Prawdziwa praca to ciężka praca

Nie! W życiu nie chodzi o to, żeby ciężko pracować, tylko o to, żeby pracować mądrze. Mądrze pracować, to znaczy robić to co się lubi i tak długo jak się chce.

Nie słuchaj ludzi, którzy mówią ci, żebyś normalnie pracował. Nigdy nie przyjmuj rad od osób, z którymi nie zamieniłbyś się miejscami. Ich rady doprowadzą cię tylko tam, gdzie teraz są twoi doradcy. Myśl za siebie i wymyśl sobie pracę skrojoną na twoją miarę. Bądź kreatywny. Pamiętaj, że twoje życie ma rozwinąć twój indywidualny potencjał.

Mit 6

Bliskie osoby powinny wiedzieć co myślisz i czujesz

Bzdura! Ludzie nie czytają sobie w myślach. Nawet jeśli znasz dobrze bliską ci osobę, to nie wiesz co rozdrażniło ją dzisiaj w tramwaju, o czym myślała, co sobie przypomina i dlaczego jest w takim a nie innym nastroju.

Rozmawiaj, rozmawiaj, rozmawiaj. Komunikacja jest naprawdę kluczem do zdrowych związków między ludźmi. Mit o tym, że zakochani powinni czytać w swoich oczach czy myślach, to prawdziwy generator nieporozumień.

Pamiętaj żeby nigdy nie zakładać, że wiesz co myśli druga osoba