Równowaga przede wszystkim


WOLNOŚĆ

Wolnością jest być tym kim się jest naprawdę. Nie pozwól na to, żeby tłum decydował o tym co będziesz lub czego nie będziesz robił.

Nie robienie czegoś, tylko dlatego, że inni to robią, jest tak samo bezmyślne, jak robienie czegoś tylko dlatego, że inni to robią.

Płynięcie pod prąd jest w istocie tym samym, co płynięcie z prądem. W obu przypadkach kierujesz się tym co robi woda. Lepiej zatrzymaj się na chwilę, zastanów się dobrze i po prostu popłyń tam gdzie naprawdę chcesz.

Pamiętaj: nie podejmuj decyzji ze względu na innych. Zawsze myśl sam za siebie.

ENERGIA

Oszczędnie gospodaruj swoją energią. Nie spalaj się w obowiązkach domowych, bo zabraknie ci energii na ważniejsze rzeczy w twoim życiu. Mało znaczącym drobiazgom poświęcaj niezbędne minimum uwagi.

Nie wkładaj całej energii w spełnianie niewypowiedzianych życzeń twojego partnera, bo jutro zabraknie ci jej nawet na uśmiech. Zachowaj równowagę w przepływie energii a nie będziesz czuł, że dajesz za dużo a za mało otrzymujesz.Tak będzie zdrowiej dla ciebie i dla twoich bliskich.

Pamiętaj, że nic tak nie niszczy nas samych jak tracenie energii na usiłowanie przypodobania się innym ludziom.

Czy robisz czasem rzeczy, których nie chcesz robić, żeby zaimponować ludziom których nie znosisz?

HARMONIA

Masz w sobie zarówno potencjał do wewnętrznej spójności, jak i chaosu. Tylko od ciebie zależy który z tych potencjałów rozwiniesz. Czy wiesz, że kruchy grafit w ołówku i twardy diament,którego nie można niczym zarysować, to ten sam minerał? Węgiel. Różnica polega tylko na ułożeniu cząsteczek.

Diament ma spójną strukturę.

Postaraj się więc osiągnąć strukturę diamentu: spójność swojej osobowości i celów.

FOCUS

Siła jest tam gdzie skupienie. Nie rozpraszaj swojej uwagi na tysiąc mało ważnych drobiazgów. W życiu trzeba lekceważyć rzeczy mało ważne, żeby móc się skupić na ważniejszych. Pucowanie fasady twojego życia na wysoki połysk i doskonalenie się w stwarzaniu pozorów to rzeczy najmniej ważne.

Rozpraszasz się? Po co ci to? Ważne są tylko fundamenty – czego chcesz. A nie fasada – jak to wygląda w oczach innych ludzi.