Jak pracować nad sobą?


Nie znajdziesz szczęścia w świecie, ale możesz znaleźć je w sobie.

Szczęście to wewnętrzna robota. Jest w nas. Trzeba je tylko wyciągnąć i utrzymywać na optymalnym poziomie. Jest kilka sposobów, żeby nad tym popracować.

1. Poznaj siebie

Mamy tendencję do tego, żeby spędzać życie wyglądając na zewnątrz i starając się złapać nietrwałe, ulotne rzeczy. Rzadko dajemy sobie czas na wgląd we własne wnętrze, na poszukiwanie odpowiedzi i szczęścia. Zacznij swoje poszukiwania od samego środka, od siebie, a zobaczysz… to, czego teraz szukasz w otaczającym świecie ostatecznie znajdzie cię samo.

2. Dostrzegaj w ludziach to co dobre

Nie projektuj na ludzi cech, których nie lubisz w sobie. Nie zazdrość, że żyją tak, jak ty chciałbyś żyć. Skup się na sobie, zamiast zaglądać innym do talerza. Przyjmij raz na zawsze pogląd, że ludzie nie chcą ci szkodzić. Zacznij podkreślać w myślach ich dobre cechy. Oczekuj pozytywnego. Ludzie to wyczują i zrobią wszystko, żeby nie zwieść twoich oczekiwań.

3. Pozostań otwarty na zmiany

Życie to ciągła zmiana. Stagnacja jest przeciwieństwem życia. Dlatego wyzbądź się lęku i z ufnością przyjmuj te zmiany. To one świadczą o tym, że żyjesz. Wzbraniając się przed tym co nowe sam robisz sobie krzywdę, stawiasz mur między sobą a życiem. Po tym poznaje się człowieka, który duchowo jest już starcem.

4. Wyzbądź się strachu i negatywnego prognozowania

Zamartwiając się ciągle daleko nie zajedziesz. Lęk jest największym szkodnikiem i najpotężniejszym hamulcem, który powstrzymuje cię przed robieniem tego co chcesz. Lęk przed cieniem nie pozwala ci być w pełni sobą, lęk przed nieznanym terytorium nie pozwala ci wyjść ze strefy komfortu, lęk przed byciem osądzanym nie pozwala ci żyć tak jak chcesz. Negatywne prognozowanie, pesymizm, wyrasta z lęku przed życiem. Wylecz się z tego.

5. Zacznij teraz

Nie odkładaj życia na później. Nie zwlekaj. Co chcesz zrobić, zrób teraz!

Życie zaczyna się na końcu twojej strefy komfortu...