Bądź słodki a życie odpowie ci tym samym


Brzmi banalnie, ale to sama prawda! Czy wiesz, że to osobowość decyduje o zmienności twoich nastrojów? Attitude makes all the difference, mówią Amerykanie.

Z ludźmi wesołymi przyjemnie się przebywa. To oni czynią ten świat lepszym. Poświęcający się męczennicy, żywcem wyjęci ze średniowiecza, wpędzają nas w poczucie winy. To bardzo nieprzyjemne uczcie.

Chcemy przebywać z ludźmi, przy których czujemy się przyjemnie

Masz w sobie ogromny potencjał i możesz zrobić ze swoim życiem wspaniałe i wyjątkowe rzeczy. Dostajesz płótno i farby. Zaczynasz kreację. Jeśli usiądziesz i zaczniesz narzekać na farby, to prawdopodobnie nie zrobisz nic.

Pamiętaj : Nie ważne jakie farby dostałeś, ważne jak ich użyjesz.

Kiedy wykrztusisz zatrute jabłko, szybko nabierzesz apetytu na życie, a wszystko wyda ci się nagle nową ekscytującą zabawą.

Życie jest tylko jedno i jest krótkie

Za krótkie, żeby to, co się lubi najbardziej zostawiać na specjalne okazje.

Przeczytaj o prawie rezonansu i kuli śniegowej, a zrozumiesz dlaczego powinieneś pracować nad swoim charakterem, żeby nie być zgorzkniałym pesymistą.

1. Rezonans

Jeśli w dużym pomieszczeniu ustawisz dwa fortepiany i na jednym z nich uderzysz klawisz C, to po przejściu do drugiego fortepianu zauważysz, że wibruje w nim taka sama struna C. Podobnie dzieje się z ludzkimi emocjami.

Mamy tendencję do angażowania się w związki i sytuacje, które wibrują w harmonii z naszymi najważniejszymi myślami i uczuciami.

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego przyciągasz samych życiowych nieudaczników? Dlaczego wszyscy twoi partnerzy byli pesymistyczni i cyniczni? Tak, najwyższy czas zacząć pracować nad sobą.

Kiedy zmienisz się ty, zmieni się rezonans twojego otoczenia.

2. Snowball

Jeśli jesteś złośliwy wobec innych, prawdopodobnie nie czujesz się z tym najlepiej. To sprawia, że robisz się jeszcze bardziej złośliwy i cyniczny. I tak w kółko. W ten sposób lepisz kulę śniegową własnego pesymizmu. Stajesz się nieufny wobec siebie i wobec innych.

Pamiętaj: Szczerość i uczciwość wobec siebie samego pozwoli ci na nowo sobie zaufać i ciepłym podmuchem roztopi kulę, która cię otacza. Dbaj o to by myśleć i zachowywać się pozytywnie.

Nie graj wesołości, lecz bądź wesoły

To duża różnica. Udawanie wesołości to podwójne oszustwo wobec siebie. Jeśli masz gorszy dzień, nie staraj się udawać, że tak nie jest. Zrób coś z tym! Zobaczysz, że kiedy wykrztusisz zatrute jabłko i zaczniesz żyć swoim życiem, gorsze dni będą zdarzały się naprawdę sporadycznie.

I jeszcze jedno: nie wstydź się prosić i dziękować. Słowa dziękuję i proszę działają jak alkalizator; zmieniają odczyn pH atmosfery z kwaśnego na neutralny. Zmiękczają nasz klimat.

Pamiętaj: Żyj tak jak chcesz i bądź słodki a życie odwzajemni ci się tym samym!


John Milton napisał : The mind is its own place and in itself can make heaven of Hell, and hell of Heaven. Każdy z nas może stworzyć dla siebie swoje prywatne niebo...


IDŹCIE I BĄDŹCIE SŁODCY !